Google+

Žaliuzės

       Ilgą laiką langai buvo puošiami užuolaidomis, kurios atlikdavo šviesos reguliavimo ir privatumo funkciją. Šiuo metu šias funkcijas perima žaliuzės - lango užuolaidos iš plonų, siaurų ir pasukamų juostelių. Žaliuzių pagalba šviesos reguliavimas tampa žymiai efektyvesnis. Jų valdymas leidžia kontroliuoti šilumos kiekį išlaikant patalpose optimaliausią temperatūrą. Dieną žaliuzės apsaugo nuo įkyrios saulės spinduliuotės, naktį nuo dirbtinių šviesos šaltinių ar įkirių žvilgsnių. Be šviesos intensyvumo žaliuzės dažnai naudojamos kaip puošybos elementas, jos gali pagyvinti ir išreikšti visos patalpos dizainą.

       Skirtingai nei užuolaidos, žaliuzės nereikalauja pastovios priežiūros ir pasižymi paprastais valymo būdais. Dažniausiai valant jas yra naudojamas dulkių siurblys bei antgalis su šepetėliu.

       Žaliuzių valdymo principas leidžia reguliuoti juostelių pasvyrimo kampą, nuleisti ar pakelti bei norimame aukštyje žaliuzes užfiksuoti. Jei tai vertikalios žaliuzės, jų valdymas paremtas juostų judėjimu į vieną ar kitą pusę, arba iš vidurio į kraštus. Visi šie veiksmai atliekami traukiant virvelę, o speciali grandinėlė leidžia keisti juostų pasisukimo kampą. Visi išvardinti veiksmai atliekami dėka virvelės, rankenėlės ar elektrinės pavaros. Žaliuzės gali būti montuojamos prie lango ar durų rėmo, prie lubų ar sienos, į lango ar durų nišą.